Sarımsaklı Sütün Faydaları Nelerdir?

0
43

Sarımsak, mutfakta çok tercih edilen bir gıda olup sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Sarımsak doğal antibiyotik görevini üstlenmiştir. Sarımsağın tüketim şekilleri birbirinden farklıdır. Sarımsağı süt ile tüketmenin de oldukça faydası vardır. Sarımsaklı süt karışımı, akne tedavilerinde, soğuk algınlığına bağlı hastalıklarda, kireçlenme ve anne sütünü artırmak için kullanılmaktadır.

Ayrıca sarımsaklı süt karışımı  astım, verem, zatürre, uykusuzluk, öksürek, kalp sorunları, iltihaplı eklem ağrılarına ve birçok hastalığa iyi gelmektedir. Çoğu sebze, meyve ve baharat karışımları sağlığa kavuşmak için ilaç niyetine kullanılmaktadır. Grip başlangıcı olan hastalarda, sarımsaklı süt sayesinde ilk belirtiler ortadan kalkmaktadır. Düzenli şekilde içildiğinde sivilce ve akne sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Yeni doğum yapan anne sarımsaklı süt içtiğinde, sütünü artırıcı olarak devamlı olarak kullanabilir. Sarımsaklı süt, süt artırıcı en doğal karışımdır. Çocuklarda ve yetişkinlerde karşılaşılan zatürre hastalığında, sarımsaklı süt en iyi reçetelerden biri olacaktır. Sarımsaklı süt ile ek tedavi uygulandığında zatürre hastalığı kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Diğer Faydaları

Sarılık ; Sarımsaklı süt sayesinde sarılık hastalığına, ek tedavi olarak uygulandığında yararlı olacaktır. Vücuda detoks yapmak için karaciğerde sülfür ihtiyacı vardır. Sarımsakta içeriğinde bulundurduğu sülfür ile bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır. Sarımsağın zararlı saldırılara karşı savunma mekanizmasına allicin denmektedir. Bu karışım 5 gün boyunca düzenli bir şekilde tüketildiğinde sarılık hastalığı kaybolacaktır.

Uykusuzluk ; Sarımsaklı süt sayesinde vücut rahatlayarak uykuya geçişi kolaylaştıracaktır.

Öksürek ; Sarımsaklı süt karışımına zerdeçal eklenerek tüketildiğinde öksürüğe çok iyi gelecektir. Sarımsak bakterilerin ölmesini sağlayacaktır. Hatta bu karışıma bal eklenirse kronikleşmiş öksürek sorunları ortadan tamamen kalkacaktır.

Kolestrol; Bu karışım düzenli bir şekilde 7 gün boyunca tüketildiğinde kötü kolestrolü düşürerek, iyi kolestrolü yükselticektir.

Siyatik ; Sarımsaklı süt sayesinde siyatik ağrısı olarak bilinen, sinir ağrılarını zamanla giderecektir.

Doktor tedavisinde uygulanan tedaviye ek olarak kullanmakta fayda vardır. Sağlığınızı korumak adına doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here