Mutlu evlilik ile ilgili 10 altın kural!

0
27

Mutlu ve sorunsuz ilişki olmaz ama sorunlar ve tartışmalar rutine binerse evlilikte korkulan sona doğru hızla yol alınmaya başlanmıştır. Mutlu bir evlilik bazı sorumlulukları gerektirir, esasında sadece evlilik için değil başarılı bir ilişki her ne kadar karmaşık görünse de bir o kadar da basittir.

Mutlu evliliğin en temel şartı karşılıklı anlayıştır, Kadınların erkeklere göre daha hassas olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Aşk acısı, çiftlerin tartışması gibi durumlarda kadınların üç bölgesinde aktivite tespit edilmiş olup, aynı deneyde erkeklerin bir bölgesinde aktivite gerçekleşmiştir. Bu nedenle erkeklerin göstermeleri gereken anlayış beklediklerinden daha fazla olmalıdır.

Yapılan araştırmalar ve anketler gösteriyor ki mutlu bir evlilik binlerce sebebin temelini oluşturan 10 kurala bağlı…

İşte mutlu evlilik ile ilgili 10 altın kural

Sabır, sadakat, koşulsuz sevmek, samimiyet, tutku ve saygı olursa bir evlilikte mutlu bir ilişki ve sağlıklı bir hayat sürdürmüş olursunuz. 10 altın kural ile evliliğiniz mükemmel olabilecektir.

1- Evliliği banka hesabı olarak düşünün. Bu hesaba ne kadar mutlu an yatırırsanız o kadar mutlu olursunuz. Hesabınızı mutlulukla doldurmaya çalışın.

2- Birbirinize ilgisizseniz eğer bunun sebebini bulmaya çalışın. Kıskançlıklar, ilginin çocuklarda olması, maddi sorunlar ve evlilik sorumlulukları çiftin birbirlerine olan ilgisizliğinin nedenleridir.

4- Sevgili ya da nişanlıyken yaptırdıklarınızı evliyken de tekrarlayın. Sevgiliyken yapılan küçük paylaşımların evliykende devam etmesi ilişkiyi canlı tutar.

5- Eşinizin bir konu hakkındaki fikirlerine değer verin. Katılmasanız bile onun ortaya koyduğu fikirlere saygı duyun ve daima destekleyin.

6- Monoton bir evlilikten kurtulmak için daima yenilikler yapın. Kaliteli zaman geçirmeye çalışın. Eşinize küçük sürprizler yapabilirsiniz. Birlikte vakit geçirmeye çalışın. Ortak zevklerinize uygun paylaşımlar yapın.

7- İlgi çekmek ilişkinize devamlı gizem katın. Böylelikle ilk günkü heyecanı kaybetmemiş olursunuz.

8- Kendinizi Sevin ve beğenin.

9- Eşinizi görün, fark edin. Eşinizin yaptığı değişikleri fark edin. Mesela saçını boyaladağını, zayıfladığını, sizin için yaptığı ufak değişiklikleri ya da özel şeyleri görün ve takdir edin.

10- Sinirlendiğiniz zaman asla şiddet kullanmayınız. Odayı terk edin, müzik dinleyin, duş alın, nefes alıp vermeye çalışın. Kavgalarınız yıkıcı değil, yapıcı olsun. Kendinizi onun yerine koymaya çalışın ve empati kurun mutlaka.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here