Göz Alıcı Yatak Odası Tavan Tasarımları

0
47

Göz alıcı tavan tasarımları denilince akla birçok tasarım geliyor. Tavan tasarımlarında önemli olan sadece tavan tasarımının nasıl olduğu değil odanın şekli odanın ışık alma durumu da önemlidir.

Odanın Işık Alma Durumuna Göre Tavan Şekilleri

Oda geceleri hiç bir şekilde ışık almıyor ise odanın tavanında led ile desenler yansıtılabilir. Yatak odasında tavana mavi led ışıkları ile balık yansıtmaları kullanılabilir. Bu çiftler için sanki deniz kenarındaymış hissi verebilir. Yatak odasında tavana led ışık yardımı ile yıldız deseni de verilebilir. Çiftler sanki bir çiftlik köyünde göl kenarında uzanmışlar gökyüzünü izliyorlarmış hissi yaşarlar.

Odanın Şekline Göre Tavan Şekilleri

Yatak odalarında tavan tasarımlarının şekli ve deseni kadar odanın şeklide önemlidir. Mesela odanın küçük olmasından dolayı hareket alanı kısıtlı ise tavanda gökyüzü deseni kullanılabilir. Gökyüzü deseni insana özgürlük hissi verecektir. Odanın büyük olması, eşyaların yetersizliği ve boş gözükmesi ise çiftlere negatif olarak yansıyacaktır. Böyle durumlarda tavan tasarımında tavanı alçak taymış gibi gösterecek tasarımlar kullanılmalıdır. Tavan alçak taymış gibi göstermek için koyu renk mor, kırmızı, lacivert renkli led ışıklarından yararlanılabilir. Koyu renkli tavan tasarımları odanın eşya bakımından yeterli görülmesini sağlayacaktır.

Odadaki Eşyalara Göre Tavan Şekilleri

Odanın içindeki eşyalar tavan şekillerini belirlemek için çok önemlidir. Çiftler tavan tasarımını seçerken eşyalarla olan uyumuna çok dikkat etmektedir. Çiftler yatak odasındaki dolap ve yatağın rengine göre de tavan tasarımı seçmektedir. Dolap koyu renkli ise tavan tasarımını da koyu renkli seçilebilir.

Evlilikte Yatak Odası Tasarımlarının Önemi

Yoğun iş temposunda çiftlerin çok gergin, sinirli, stresli oldukları gözlemlenir. Bu sinir, stres ve gerginlikler genelde çiftler arasında tartışmaya neden olur. Ama gece yatağa yattıklarında tavan yansıtmalarının tasarımlarının büyüsüyle kendilerini yumuşamış sinirlerinin yok olduğunu fark ederler. Bu his ise çiftlerin daha mutlu daha dinlenmiş yeni güne daha dinç uyanmalarını sağlar. Böylelikle iş stresinden oluşacak kavgaların tartışmalarında önüne geçilmiş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here