Evde Yapılacak 6 Eğlenceli Aktivite

0
74

Kışın arkadaşlarla dışarıda vakit geçirmek yerine evde olmayı sevenlerden misiniz? Soğuk hava, yağan kar ile uğraşmak yerine arkadaşlarınızı evde toplayabilir, sıcacık evinizde eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz. İşte arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyenler için evde yapılacak 6 eğlenceli aktivite

1)Film Seansı 

Arkadaşlarla evde keyifli vakit geçirmenin en iyi yollarından biri film seansı düzenlemektir. Salondaki panjurları kapatın, hoparlörü televizyona bağlayın, mısırları patlatın ve filmi başlatın. Sinema salonunda film izlemek kadar zevk alacağınızı garanti ediyoruz. Not: Herkese telefonunu sessize aldırmayı unutmayın!

2) Kutu Oyunları 

Evde eğlenceli vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz aktivitelerden biri de arkadaşlarınızla birlikte kutu oyunları oynamaktır. Özellikle Tabu ve Pictionary bu konuda oldukça iyi. Çizerek anlatmak ya da yasaklı kelimeler olmadan anlatmaya çalışmak sizi baya bir zorlayacak.

3) Sessiz Sinema 

Elinizde hiç bir oyun yoksa üzülmeyin. Sinema bilgilerinizi biraz karıştırmaya ne dersiniz? Kişi sayısına göre 2’şer, 3’er ya da daha fazla kişiye göre iki farklı grup oluşturun. Bir kalem ve bir kağıt, bir de kronometreye ihtiyacınız olan. Arkadaşlarınızı zorlayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

4) İsim Şehir Ya da Kim Kiminle 

Bu iki oyunu bilmeyen yoktur. Özellikle lise yıllarında boş derslerde arkadaşlarla oynadığımızda iki kat daha keyifliydi. Arkadaşlarınızı eve davet ettiyseniz, eğlencenin dozunu biraz daha arttırmak için bu iki eğlenceli oyunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle hepinizin tanıdığı kişiler üzerinden kim kiminle oynamak oldukça zevkli olacak.

5) Jenga’ya Ne Dersiniz? 

O da bir kutu oyunu ama diğerlerinden biraz daha farklı. Küçükken Pazar akşamları yayınlanan Şahane Pazar programındaki bardak çekme oyununu izlediyseniz, Jenga oynarken de yabancılık çekmeyeceksiniz. Bakalım kuleyi kim devirecek?

6) Şişe Çevirmece 

Arkadaşlarla bir araya gelindiğinde en çok oynanan, aynı zamanda en tehlikeli oyunlardan biridir. Gecenin sonunda üstünüzü çıkartmak zorunda kalabilir, bir sırrınızı ortaya dökebilir ya da eski sevgilinizi aramak zorunda kalabilirsiniz. Doğruluk mu? Cesaret mi? soruları ile arkadaşlarınızı zor durumda bırakmaya ve biraz eğlenmeye ne dersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here