Elma Sirkesi İle Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

1
24

Eğer saçınız zayıf saç foliküllerini beslemek daha parlak ve göz alıcı olmasını arzuluyorsanız elma sirkesinin ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Saç foliküllerini bakterilerden koruyarak saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacak, aynı zamanda saç diplerinizin kepek sorunundan arınacaktır. Elma sirkesi, eğer aşırı asitli ise bunu önceden bir miktar su ile karıştırmanız da fayda vardır. Aksi takdirde saç deriniz ani asitten dolayı tahriş olacak deride kızarıklar oluşmasına sebebiyet verecektir. Böyle üzücü bir durumun içine umarım girmezsiniz. Bu yüzden elma sirkesini kullanmadan önce onu adeta bir maske fonksiyonunu oluşturun. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor iseniz size vereceğimiz formülleri dikkatli bir şekilde okuyun ve saçlarınıza uygulayın. Öncelikle evde rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz elma sirkesini önce bir çay kaşığı acı biberi ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra karışımı saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Daha sonra bir saat beklettikten sonra saç yapınıza uygun şampuanı kullanın. Ve iyice köpükleyin. Bunu bir iki dakika masaj yaparak saçınıza uygulayın. İyice köpüklediğiniz saçınız artık temizlenmeye başlamıştır.

Artık durulama vaktiniz geldi. Saçlarınızı çok sıcak su ile değil ideal bir ısı ayarında ayarlayarak yıkayın durulama işlemi köpük bitinceye kadar artık saçınızdan temiz su akıncaya kadar olsun. Yıkama işleminden sonra,temiz bir havlu ile saçınızı sarın. Havlu ile sardığınız saçınızı hemen kurutmayın. Biraz saçınız dinlensin önce. Saç yıkandıktan sonra deri yorulur. Bu yüzden kurutma işlemini 5 dakika sonra yapmanızda oldukça fayda vardır. Artık saçlarınız parlıyor harika bir görüntüyü size sunuyordur. İkinci formülde şöyle: Bir çay kaşığı elma sirkesini yine bir adet arı sütü kapsülü ile karıştırıyorsunuz. Saçınızda seyrelen bölgelere masaj yaparak o karışımdan güzelce sürüyorsunuz. Özellikle bunu gece uygulayın ki sabaha kadar bekletin.

Sabah uyandığınızda ilk işiniz saçınızı yıkamak olsun. Seçim sizin. Eğer sadece elma suyu ile saç durulama yöntemini seçerseniz mutlaka bunlara dikkat edin. Hazırlayacağınız ve kullanacağınız suyun PH değerinin mutlaka 4,5 veya 5,5 arasında olmasını tavsiye ediyoruz. Özellikle bu değer için 1 litre suya yarım litre elma sirkesi eklemelisiniz. Bu ayar elma sirkesinde ki asidi düşürecek dengeyi sağlayacaktır. Sizin saçlarınız da güven içinde beslenip temizlenecektir. Sağlıklı saçlarınız olsun diyorsanız hafta en az 1 kez bu uygulamayı yaparak saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olun. Bu sayede doğal ve parlak görünen saçlarınız ile hayatı daha çok sevecek, sevdikleriniz ile geçireceğiniz günlerde kendinizi oldukça huzurlu ve özel hissedeceksiniz. Saçlarınız istediğiniz kadar uzasın hem daha hızlı hem de sağlıklı uzasın. Elma sirkesini keşfedin hayatınızı güzelleştirin. Bir kadının saçı hayatıdır. Bir erkeğin saçı duruşudur. Bu yüzden güzel duruşları her zaman temsil etmeye devam edin. Sağlıklı günleriniz olsun.

Elma Sirkesinin Saça Sağladığı Faydalar

 • Saçı derinlemesine besler. Saçta oluşan kepeklenme ve dökülmelere birebirdir.
 • Saçınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, bir şişe elma sirkesi ile yıkayabilir, bunu en az haftada iki kere uygulayabilirsiniz.
 • Elma sirkesi saç derisinde oluşan bakterileri öldürerek, saçı derinlemesine temizler.
 • Eğer en iyi şampuanı kullandığınız anda saçınız yine dökülüyorsa, elma sirkesini kullanmakta oldukça yarar göreceksiniz.
 • Saçınızda kaşınma, boya sonrası yanma oluştuğunda bu rahatsızlık verici durumlardan arınmak için elma sirkesini kullanabilirsiniz.
 • Kuru ve cansız bir saç yapısına sahip iseniz, saçınız en yakın zamanda elma sirkesi ile canlanacaktır.
 • Yoğun şekilde saçlarınızda dökülme mevcut ise, size tavsiyemiz bir çay kaşığı sirke ile bir adet arı sütü tabletini iyice karıştırıp, saç diplerinize seyrelmiş bölgelere sürmeniz olacaktır. Saç hava değişikliğinden dolayı ve kirli çevre koşullarından dolayı da dökülebilir. Fakat saçınızın tekrardan çıkma şansı olabilir. Eğer kellik söz konusu değilse. Saçınızın dökülen yerlerine bu kürü yapmanız saç sağlığınızı daha derinden koruyacak, zaman içinde daha canlı olmasına vesile olacaktır.
 • Saçınızın daha ipeksi, daha koyla taranabilir şekline getirir. Oldukça hacimli ve parlak bir saç yapısına sahip olmuş olursunuz.

Elma Sirkesinin Yan Etkileri Nelerdir?

 • Aşırı asit olduğundan, cilde direk temas edildiği takdirde, cilt kızararak, tahriş olur. Bu yüzden cilde temas etmemesine dikkat edin.
 • Elma sirkesi ile cilt temizlemeyi düşünüyorsanız. Arı sütü ve ya bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp, bir pamuk yardımı ile burun ve yanak kısımlarına doğru silme işlemini gerçekleştirin. Fakat elma sirkesini direk uyguladığınızda asidi aşırı derece burun ve yanak kısmınıza zarar verir. İstenmeyen cilt lekeleri ortaya çıkabilir. Cildinizin tahriş olabileceği asitlerden uzak tutmalısınız.
 • Salata ve yemeklere fazla konulduğunda midede bir takım yanmalara sebep olur. Saça yanlış uygulandığında saç kökleriniz zarar görebilir. Bu yüzden sizlere anlattığımız gibi, bir litre suya yarım litre sirkeyi eşitleyin. Asit dengesini muhakkak ayarlamanız gerekir.
 • Elma sirkesi, doğru ve zamanında kullanıldığı sürece faydalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here