Diyet Yaparken Bunları Yapın

0
32

Diyete başlamaya karar verdiyseniz, bu önere göz atmadan beslenme listenizi oluşturmayın. Yağ yakımını kolaylaştıran, metabolizmayı hızlandıran ve daha kolay kilo vermenize yardımcı olacak bu öneriler ile sağlıklı ve fit bir görünüm yolunda kendinize bir iyilik yapın. Diyet yaparken ne yapılması gerektiğini bilmiyorsanız, bu öneriler ne yapmanız gerektiği konusunda size fikir verecek…

1) Tuz ve Şekerden Korkun 

Kilo vermek ve doğru bir beslenme programı oluşturmak istiyorsanız; bu iki beyaz sizin baş düşmanınız olmalı. Özellikle şeker, en az sigara ve alkol kadar bağımlılık yapıcıdır ve kanser hücrelerini beslediği kanıtlanmıştır. Vücudunuzun içine olduğu kadar dışına da( cildi erken yaşlandırır) birçok zararı bulunan şeker ve tuz, sağlıklı bir bedenin baş düşmanıdır.

2) Her Gün Elma Yiyin 

Elma, sağlıklı bir beslenme programının olmazsa olmazıdır. Doğru bir diyet programı oluşturmak için, yaz kış demeden mutlaka elma yiyin. Lif yönünden zengin olan elmanın, yağ yakıcı ve tok tutucu özelliği bulunmaktadır.

3) Greyfurtu Unutmayın 

Ana öğünlerden önce yarım greyfurt, 3 ayda 5 kilo fazladan vermenizi sağlayacak. Özellikle bel çevresi yağlı olan kişilerde, bu etkinin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Hızlı kilo vermek ve bunu sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsanız, ara öğün olarak greyfurtu beslenme programınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

4) Maden Suyu İçin 

Her gün mutlaka 1 maden suyu için. Bu, zengin mineralleri ile vücudunuza faydalı olurken, yağ yakımını hızlandırıcı etkisi ile de daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

5) Türk Kahvesi Önemli 

Her sabah, kahvaltıdan sonra 1 fincan şekersiz Türk kahvesi için. Bu yağ yakımını hızlandırırken, sizi meme kanserine karşı da korur.

6) A ve D Vitamini Takviyesi Alın 

Bu iki vitaminin eksikliğinde kilo alırsınız. Kilo veremiyorsanız, bunun nedeni bu iki vitaminin eksikliği olabilir. Eğer kilo vermek istiyorsanız, tahlil yaptırarak neye ihtiyacınız olduğunu bulabilirsiniz.

7) Filizlerden Yararlanın 

Yeşil mercimek filizi, ete yakın oranda protein içerir. Badem filizi ise E vitamini ve kalsiyum deposudur. Haftada en az 2 gün filizlenmiş buğday, badem veya baklagil tüketmeye özen gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here