Cilt Bakımı İçin Doğal Tonik

0
9

Cilt bakımı cildimiz için çok önemlidir. Gün boyu dışarda toz ve dumana maruz kalan cildimizi temizlemek gerekir. Cilt Bakımı İçin Doğal Tonik ile kimyasal birçok ürünü kullanmadan cildimizi temizlemek rahatlatıcı olacaktır. Cilt, bütün mevsimler bütün havaya maruz kalır. Bayanlarda makyajdan sonra yüzümüzde kalan kalıntılar veya makyajın uzun süre yüzümüzde kalması, ciltte birçok probleme yol açmaktadır. Bu problemler en çokta makyajı çok iyi temizlememekten geçer.

Cilt bakımı için doğal tonik olarak kullanabileceğimiz malzemeler nelerdir?

Cildimizi temizlemek ve tonik uygulamak için çokta pahalı malzemelere ihtiyacımız yok. Makyajla birlikte yüzümüzde kalan makyaj kalıntılarını, tozu her cilt tonu için çeşitleri bulunan herhangi markadaki sabunlarla yıkadıktan sonra cilde ihtiyacı olan besinlerin bulunduğu ürünleri tercih etmeliyiz.

Süt, cilt için en iyi toniktir. Sütün içerisinde bulunan protein cildimizdeki kızarıklar, yaralar, sivilce kalıntıları gibi dokusu zedelenmiş bölgelerde iyileştirme yapıp, yüzümüzde yenileyici duvar oluşturacaktır. Pamuk yardımıyla süt ile yüzümüzü silip biraz bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Cilt bakımı için doğal tonik olarak kullanabileceğimiz ürünlerden biri de, yoğurttur. Süt ürünlerin mucizevi özelliklerinden her zaman faydalanmak gerekir. Yoğurdu bal veya limon ile karıştırarak yüzümüze sürüp çok az kuruduktan sonra yıkayabiliriz. Bu tonik cildi gençleştirdiği gibi pürüzsüz bir görüntü de sağlayacaktır. Yoğurt cilde yumuşaklık verirken, limon cildinizi gerginleştirip diri bir görünüme neden olacaktır. Bal ise cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlayıp yoğurt ile birleştikten sonra cildi en iyi şekilde nemlendirecektir.

En iyi cilt toniği olarak kullanan ürün ise gül suyudur. Gül suyu ile sabah akşam düzenli olarak cilt toniği yapmak ciltteki kirleri aldığı gibi kırışıklıklarında azalmasına yardımcı olacaktır. Gül suyunun doğal olmasını tercih edin. Aynı zamanda gül suyunu elleriniz, boynunuz, kollarınız içinde uygularsanız temiz bir görüntüyü de elde etmiş olacaksınız.

Günlük Cilt Bakımında Neler Yapılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here