Capri Adası Gezi Rehberi

0
56

Capri Hakkında Bilgi 

İtalya’nın en güzel adalarından biri olan Capri adası, Napoli’ye bağlıdır. Burası cıvıl cıvıl bir ada, sakinlerinin yanı sıra yılın her mevsimi turistlerin de yoğun ilgisi ile karşı karşıya. Anacapri ve Capri olmak üzere iki farklı yerleşim yeri bulunan adaya Napoli’den bineceğiniz feribotlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ne Zaman Gidilir? 

İtalya ve dünyanın dört bir yanından turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Capri adası, en yoğun dönemini Temmuz ve Ağustos aylarında yaşıyor. Bu nedenle aslında bu aylar çok tavsiye edilmiyor. Ama yine de kalabalığı seviyorsanız, erken rezervasyon ile Ağustos ayında burada konaklayabilirsiniz. Daha sakin bir dönemde gitmek isterseniz, rezervasyonlarınızı Eylül ayına yaptırın.

1)Ne Yapılır? 

  • Marina Grande’ye gidin. Capri adası ana limanı olan Marina Grande’de tüm gününüzü hiç sıkılmadan geçirebilirsiniz.
  • Marina Piccola, adanın denize girmek için en ideal bölgelerinden biridir.
  • Adanın en yüksek noktasında bulunan Villa Jovis, adada görmeniz gereken yerler arasında. Buraya gelip ada manzarasını izlemeyi unutmayın.
  • Piazzetta Meydanı, adanın en kalabalık meydanlarından biridir. Burada sevdikleriniz için hediyelik eşyalar, lezzetli yemekler yiyebileceğiniz cafeler ve daha birçok şey bulabilirsiniz.
  • Limanda satılan limoncello’ların tadına bakmayı unutmayın.

2) Nerede Kalınır? 

Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören Capri Adası’na gitmek için rezervasyonlar mutlaka önceden yapılmalı. Burada konaklamak için; La Minerva, Capri Wine Hotel, Hotel Excelsior Parco, Hotel La Tosca, Capri Tiberio Palace otellerini tercih edebilirsiniz.

3) Gece Hayatı

Capri adası içinde gece hayatı oldukça hareketli geçiyor. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında adada eğlence hiç bitmiyor. Burada gece gidebileceğiniz birçok farklı yer var. Onlardan bazıları şöyle; Taverna Anema a Core, Qube Cafe, Number Two.

4) Ünlü Restoranları 

Adada birçok farklı konseptte restoran var. Tipik bir Akdeniz havasını yansıtan ve beach restoran olarak hizmet veren Ristorante IL Riccio, Capri Adası restoranları arasında ilk önerilerimizden. Onun dışında Grotta Azzurrma,Terrazza Brunella, Villa Margherita ve Gennaro Amitrano önerebileceğimiz restoranlar arasında.

Eğer Capri Adası seyahati yapmayı düşünüyorsanız; rezervasyonlarınızı erken yaptırmalısınız. Hem erken rezervasyonlarda hem konaklama hem de uçak biletlerinde indirimlerden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here