Ayrılık Acısını Atlatmak İçin 7 Öneri

0
39

Ayrılık acısını atlatmak zordur. Hele bir de karşınızda emek verdiğiniz, uzun zamandır birlikte olduğunuz, birçok ilki birlikte yaşadığınız biri varsa; ayrılığı hazmetmek de, onu unutmak da hayata devam etmek de zorlaşır. Böyle durumlarda hayatınıza o girmeden önce neler yaptığınızı hatırlamak oldukça önemli. Bu, hayata kaldığınız yerden devam etmenize yardımcı olacaktır. Peki ama nasıl? İşte ayrılık acısını atlatmak için 7 öneri…

1)Bekarlığın Tadını Çıkarın 

Olaya yalnızlık olarak değil, bekarlık olarak bakın. Bir sevgiliniz olduğunda yapamadığınız şeyleri yapın. Kız kıza bir eğlence gecesine katılın. Süslenin, eğlenin, flört edin. Kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

2) Spor Salonuna Yazılın 

Yalnızca ayrılık acısı değil, size üzüntü veren her şeyi atlatmakta en etkili yardımcı spora başlamaktır. Açık havada yürüyüş, şu günlerde pek mümkün değil. Stresinizi atmak için yüzmeye ne dersiniz? Kick boks da aynı görevi görecektir. Bu, aynı anda hem forma girmek hem de ayrılık acısını atlatmak için yardımcı olacaktır.

3) Stalk’lamayı Bırakın 

Sevgilimizden ayrıldıktan sonraki evre, sürekli onu takip etmekle geçer. “Hayatına biri girdi mi?” “O fotoğraftaki kız kim?” gibi sorularla geçen stalklama süresi, ondan kopmamızı da zorlaştıran evredir. O artık hayatınızdan çıktıysa, sürekli onu takip etmek size zaman kaybından başka bir şey vermez.

4) Eşyalardan Kurtulun 

Sizde kalan sweatshirt’ü, birlikte çektirdiğiniz fotoğraflar, doğum gününüzde aldığı hediye derken, size onu hatırlatacak birçok eşya kalacaktır. Ayrılık sonrası dönemde bir anda hepsini atmaya kıyamıyor olmanızı anlıyoruz, ama en azından onu unutana kadar bu eşyaları gözünüzün önünden kaldırmalısınız.

5) Ortak Alanlardan Kaçının 

Bu herkes için çok kolay olmayabilir ama onu görme ihtimaliniz olan yerlere gitmekten kaçınmalısınız. Onu gördükçe yaranız kabuk bağlayamadan tekrar kanayacaktır.

6) Yeni Uğraşlar Edinin 

Onunla vakit geçirdiğiniz zaman dilimlerinde hayatınıza yeni uğraşlar dahil edin. Bu yeni bir dil kursu da olabilir, eğlenceli bir dans kursu da olabilir. Yeni bir hobi edinmek, hem stresinizi azaltacak hem de ayrılık acısını atlatmak için önemli bir adım olacak.

7) İyiye Değil Kötüye Odaklanın 

Ona olan siniriniz geçtiğinde kötü günleri değil, iyi günleri düşünmeye başlarsınız. Bu da onu unutmanızı zorlaştırır. Uzmanlar, bir insanı unutmak için onunla neden ayrıldığınızı unutmamanız konusunda uyarıyor. Size yaşattığı şeyleri düşünün ve onu aklınızdan çıkarmaya çalışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here