Antre Ve Giriş Dekorasyonu

0
60

Antreler ve girişler düşünülenin aksine evin en çok dikkat çeken yerleri arasında bulunuyor. Evin tüm odalarını birbirine bağlayan ve dış kapı açılır açılmaz tüm misafirleri karşılayan işlevsel yerlerin dekorasyonu aslında evin diğer odalarının dekorasyonu kadar önem taşıyor. Antre ve giriş dekorasyonu hakkında hazırladığımız yazımızda işinizi kolay hale getirebilecek pek çok farklı fikri ve püf noktasını bulabilirsiniz.

Küçük Dokunuşlar ile Antreleri ve Girişleri Baştan Yaratın

Küçük dokunuşlar ile antrelere ve girişlere bambaşka bir hava katabilirsiniz. İşe öncelikle duvar rengi seçmek ile başlayabilirsiniz. Renk seçerken dikkat etmeniz gereken nokta ise mekanın büyüklüğü olmalıdır. Eğer girişiniz ya da antreniz dar ise mutlaka açık renklerde boya ya da sade desenlere sahip duvar kağıdı kullanmalısınız. Çünkü açık renkler ve sade duvar kağıtları mekanı daha geniş ve ferah göstermeye yardımcı olur.

Sonrasında eşya seçimi ile dekorasyona devam edebilirsiniz. Büyük alanlı bir girişe ve antreye sahipseniz daha şanslısınız demektir, kendinizi kısıtlamadan eşya seçebilirsiniz. Küçük ve dar alana sahip olanlar ise eşya seçiminde daha dikkatli olmalıdır. Hem eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz işlevsel hem de estetik açıdan göze hitap eden şık mobilyalara öncelik verilmelidir.

Aydınlatmaların ve Aynaların Gücünden Yararlanın

Aydınlatma elemanları ortamın daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlar. Özellikle antre ve giriş gibi görece daha dar alanlarda aydınlatmaların gücünden mutlaka yararlanmalısınız. Spotlar ya da led ışıklandırmalar kullanarak çok kolay bir şekilde güzel ve çekici atmosfer oluşturabilirsiniz.

Aynalar ise kullanıldıkları ortamda etkileyici bir göz yanılması yaratan unsurlardır. Küçük mekanlarda sıkça tercih edilen aynalar, insanda derinlik ve genişlik algısı uyandırarak mekanın olduğundan daha büyük görünmesine yardım eder. Antre ve giriş dekorasyonu için oldukça ideal olan aynalar sayesinde hem şık hem de geniş görünen mekanlara imza atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here