Anne Sütünün Bebeğin Zekasına Faydaları Nelerdir?

0
23

Günümüzde birçok anne bebeğini anne sütü ile beslemek yerine, hazır mamaları verir beslemeyi tercih ediyor. Fakat hazır mamalarda ne kadar vitaminde olsa anne sütünde olan vitamin kalitesini ele almaz. Bu nedenle bebeğinize hazır mamayı yedirme yerine anne sütü verin. Sütünüz bebeğinizin derinden koruyacak, bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunacaktır. Anne sütü bebek için en önemli besindir. En az 6 ay kadar bir annenin bebeğine kendi sütünden içirmesi çok önemlidir. Bunun için emzirmeden kesilmemelidir. Bebek ilk 6 ay kadar anne sütü almalıdır. Daha sonra isteğe üzere bebeği yavaş yavaş anne sütten kesebilir. Sütten kesilmeden önce bebek ek besine de alıştırılmalıdır. Peki, anne sütünün zekaya etkisi nedir isterseniz sizlere anne sütünün bebek üzerinde var olan etkilerinden bahsedelim.

Anne Sütünün Zekaya Etkisi

Her yönden etkili olan anne sütü bebeğin ileri ki yaşantısına da oldukça katkıda bulunuyor. Bebek anneden aldığı gerçek vitaminler sayesinde hayat buluyor ve bu süt onun daha iyi öğrenmesine yardımcı oluyor. Anne sütünün zekaya etkisi oldukça büyüktür isterseniz bebeğin neler kazandığını sizlere anlatalım.

  • Zeka gelişimi için ideal bir takviyedir. İçinde bütün vitaminler bulunmaktadır. Sadece D vitamini yeterli olmadığından doktor bebeğin doğumunda itibaren bu eksikliğine de çözüm üretebilmek için D vitamini damlasını hastalarına vermektedir. Bu sayede bebek D vitaminini bu şekilde karşılamamaktadır.
  • Bebeğin öğrenme yetisi için oldukça faydalı bir besindir. Öğrendiklerini çabuk algılar ve kolay kolay unutmaz.
  • Başarılı çocukların çoğu, anne sütü katkısı ile bugünlere gelmektedir. Mamalar yapay olduğundan sadece bebeği şişirir, kilo aldırır. Anne sütü alan bir bebekler ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo alırlar.
  • Beyin gelişimi için büyük etkisi vardır. Üstelik zeka gelişimini sorunsuz bir şekilde katkıda bulunur.
  • Unutkanlık, dalgınlık sorunları ile bebek ileri ki yaşantısında kesinlikle sıkıntı yaşamaz.
  • Anne sütünün bebeğin zekasında büyük katkısı bulunmaktadır. Bebeğiniz için en doğru olanı yaparak onu kendi sütünüz ile yıllarca koruyun. Bebekler anne sütü ile hayata tutunurlar bunu sakın aklınızdan çıkartmayın ve bebeğinize en iyisini anne sütünü verin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here