2017 Yılının En Çok Tercih Edilecek Eldiven Modelleri

0
44

2016 yılının sert geçen kış mevsimi etkisini 2017 yılında da bir süre sürdürecek gibi. Yılın son günlerinde hazırlıksız yakalanan ve dolaplarında eldiveni olmayanlar için yeni yılın en güzel eldiven modellerini sizler için derledik. Genelde kışlık kıyafetlerimizle bir bütün oluşturan bazen ellerimizi koruyan eldivenlerimizin 2017 yılındaki modelleri nasıl olacak?

Peki, uzun, bilekten, parmaklı, parmaksız, hazır, örgü, deri, kadife gibi birçok çeşidi olan bu vazgeçilmez eldiven çeşitlerinin özellikleri nelerdir? Nasıl kombinlenmeli? En önemlisi 2017 Eldiven Modelleri nasıl olacak?

İşte eldiven modelleri

Uzun Eldivenler

Genelde bayanlar tarafından tercih edilir. Gelinlik, özel bir akşam toplantısı ya da lüks bir akşam yemeğinde tercih edilmesi gerekir. Ağır ortamlarda şıklığınızı vurgulayan bir parçadır.

Eldiven Modelleri - Uzun Eldivenler
Eldiven Modelleri – Uzun Eldivenler


Bilekten Eldivenler

Kış aylarında sıkça rastladığımız bir türdür. Unisekstir.

Eldiven Modelleri - Bilekten Eldiven
Eldiven Modelleri – Bilekten Eldiven


Parmaksız Eldivenler

Kış aylarının soğuk olmayan günlerinde tercihen yaz ve sonbaharda sıklıkla kullanılan eldivenlerdir. Unisekstir. Motosiklet eldivenleri en çok bilinen türüdür. Parmaksız eldivenlerin bir çeşidi de yarım eldivenlerdir, akıllı telefon kullanımın artması ve her an her yerde kullanılır hale gelmesi ile gözde olan bu modeller, kış aylarında dışarıda telefon kullanabilmeniz için her ne kadar spor gözükse de oldukça ideal bir çeşittir.

Eldiven Modelleri - Parmaksız Eldiven
Eldiven Modelleri – Parmaksız Eldiven

Parmaklı Eldivenler

Eldivenin 5 parmağı da sardığı türdür. Kış aylarında sıkça kullanılır. Uzun eldivenlerde de parmaklı sıkça tercih edilir. Unisekstir.

 

Nasıl Kombinlenmeli?

Kombin önerecek olursak uzun eldivenleri özellikle kadife olanları şık bir akşam yemeğinde kullanabilirsiniz. Mesela siyah uzun kadife bir elbise ve elmas gibi taşlı küpelerle hiç fena olmaz.

Parmaksız eldivenin ise motosikletle çok yakıştığı aşikâr bunun dışında ise file tarzı olanların yazın şortunuzla mükemmel bir uyum yakalayacağından emin olabilirsiniz. Elimizin aşırı üşüyeceğini düşünmediğimiz günlerde ise bu eldiven günlük kullanıma yeterince uygun.

2017’nin bize getirdiği eldiven modelleri ise genelde kırmızı, mavi, yeşil tonlarının hâkim olduğu rengine baktıkça insanın içini huzurla dolduracak capcanlı eldivenler. Özellikle üzerinin çiçek, tomurcuk gibi doğadan esintiler taşıyan desenlerle dolu olduğunu düşünürsek.

Tabii eldivene ayrı bir hava katan 2017 modasına uyduğunu belli edecek düğme, fermuar gibi küçük ama dikkat çekici ayrıntıları unutmamak lazım. Hele bir de bu ayrıntılar ayakkabılarınız veya üstünüze aldığınız ceketinizle bir bütün oluşturuyorsa kombininiz tamamlanmış demektir artık sonbahara, kışa hatta 4 mevsime hazırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here