2017 Dekorasyonundaki Yenilikler

0
16

İnsanların hayatlarının çoğunu geçirdikleri ortam olan evlerinde dekorasyonun, uyumun önemi büyüktür. Genelde bu görevi gönüllü üstlenen kadınlar dekorasyondan büyük zevk alırlar. Her yıl değişen modaya uyum sağlamak da insanların en büyük zaafları arasındadır. Günümüzde moda kavramı insanlar için büyük ölçüde önemli olsa da bazı insanlar sadelikten yanadır bazıları da evlerini ya da yaşadıkları ortamları aşırı derecede süslemekten baktıkları her yerde bir obje görmekten yanadırlar.

Dekordaki uyumun yanı sıra ortamın boyutu da büyük önem taşımaktadır. Çok küçük bir odayı objelerle doldurmak göz yorulmasına neden olmak hiçbir zaman doğru bir fikir olamaz. Bu tür hatalara mahal vermemek amaçlı bir iç mimarla birlikte dönemin ve ortamın uyumuyla ilişkili başarılı bir çalışma ortaya çıkarılabilir.

Son Dönemin Dekor Trendleri

Son zamanlarda dekorasyon yapacak olan insanlar 2017 Dekorasyonundaki Yenilikler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. 2017 yılının döneme damgasını vuran kavramı kişiselleştirmedir. İnsanlar artık evlerinin ya da iş yerlerinin dekorunda kendi hayatlarından izler taşıyan objeler kullanmayı tercih ediyorlar. Bunlar insanların gezdikleri yerlerden, anılarından, hayatlarından küçük dokunuşlardır.

Bir diğer trend ise mekânla doğayı bir araya getirmektir. Son zamanlarda insanlar günlük yorgunlukların ardından evlerine geldiklerinde mekânda doğayla iç içe objeler görüp rahatlamayı, dinlenmeyi tercih ediyorlar. Ayrıca dekorasyonda artık eskilere özenilmesi göz ardı edilebilecek bir konu değildir. “Vintage” denilen son zamanların modası insanlar tarafından büyük ölçüde tercih edilmektedir.

Kullanılan aksesuarlarda da bir geriye dönüş söz konusudur. Eskiden kullanılan zanaatkâr işi aksesuarlar Çin işi aksesuarlar için raflara kalkmıştı fakat bu son dönemde yeniden evlerimizde yerlerini almaya başlamıştır. Dekorasyonun bir parçası olan renkler de unutulmamalıdır ki her yıl renk modası da değişmektedir geçen yıl kullanılan haki, kahve, lacivert renklerin yerini bu yıl pastel renklerin gri ve vizon renklerle birleşimi kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here