2017 Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

0
105

En kıymetlilerimiz olan bebeklerimiz için her zaman en güzeli, en şıkı, en özeli ve en güzelini isteriz. Bu özenimiz onlar için her alanda devam eder. Bebekler yetişkinlere göre daha hassas ve kırılgan olduklarından dolayı onlar için alınan ve kullanılan tüm eşyalar sağlıkları açısından uyumlu olmalıdır. Karyolasından kıyafetlerine, badanasından duvar kâğıtlarına kadar hemen her ürün anti bakteriyel ve sağlığı uygun olmalıdır. Bebek odalarının dizaynı bebeğin cinsiyetine göre de değişim göstermektedir. Her yıl olduğu gibi 2017 bebek odası duvar kâğıdı modelleri kendini yenilemekte ve değişmektedir.

Erkek Bebek Odası İçin Tercih Edilen Duvar Kâğıdı Modelleri

Erkek bebek denilince akla ilk olarak mavi renk gelir. Ancak son zamanlarda çekilen animasyon filmler, çizgi filmler bu teoriyi tamamen yıktı ve duvar kâğıdı modelleri bu filmlerde kullanılan karakterlerinden oluşmaya başladı. Bu yüzden de odanın duvar kâğıdına göre eşyalar seçilip bebeklerin daha mutlu yaşam sürdürmesi sağlanıyor.

Kız Bebek Odası İçin Tercih Edilen Duvar Kâğıdı Modelleri

Erkek bebek odası tercihlerinde olduğu gibi kız bebek odası denilince de akla pembe gelmektedir. Yine yeni yayına sürülen çizgi film ve animasyonlar bu klişeyi de kırmış kız bebekler için de bu karakterler seçilmeye başlanmıştır. Bu yüzden 2017 de de pembeye bağlı kalınmayacak olup hemen her renk tercih edilmektedir.

Bebek Sağlığına Dikkat Edin

Bebeklerin odaları dizayn edilirken başta da dediğimiz gibi öncelikle sağlıklarına uygun olup olmayacak eşyalar tercih edilmelidir. Duvar kâğıtları için küf, nem, rutubet tutmayacak olan anti bakteriyel olan ürünler tercih edilmelidir. Yine temizlik açısından kolaylık sağlayacak silinebilir duvar kâğıtları tercih edilmelidir.

Bebekler için özel üretilen duvar kağıtları olmakta ve bu ürünlerde vinil oranı daha düşük olmaktadır. Vinil oranı yüksek olan duvar kağıtlarında hava almadığı için önerilmez ve günden güne üretimi azalmaktadır. Yetkin firmaların bebek ve çocuk ürünleri ayrıca teste tabi tutulmuş olup, ürünlerin paketlerinde bu sonuçlar bulunmaktadır. Bu sonuçları firmadan isteyebilir ve satın almadan önce inceleyebilirsiniz.

Bebek odasındaki duvar kağıdı seçiminde dekorasyon ve fizyolojik sağlık kadar önem taşıyan bir diğer nokta da bebeğin psikolojisi için uygun bir model ve renk seçimi olacaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi bebeğinizin cinsiyeti çin uygun olan renkler seçebilir ya da açık renk duvar kağıdı üzerine gökküşağı resmi ile farklı bir hava katabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here